ورود / عضویت

LibreOffice 7.1 منتشر شد، نگاهی به ویژگی جدید این نسخه.

LinkedIn
Facebook
WhatsApp
Telegram
Twitter
Email
Print

LibreOffice 7.1 منتشر شده است و هم اکنون برای دانلود در دسترس است.

بنیاد اسناد می گوید که تغییرات ایجاد شده در این نسخه، که اولین به روزرسانی عمده نرم افزار در سال جاری است، به “بهترین مجموعه دفتر منبع آزاد تاکنون” کمک کرده است.

در این پست شما را با تغییرات عمده و اضافات پیشنهادی در این نسخه آشنا می کنیم، بنابراین در ادامه مطلب با ما همراه باشید. اگر همین حالا می خواهید LibreOffice 7.1 را دانلود کنید می توانید به قسمت دانلود در پایین پست بروید تا از گزینه های مختلف استفاده کنید.

ویژگی های LibreOffice 7.1:

ما اول با آن چیزی که شما مشاهده خواهیم کرد شروع می کنیم – رابط کاربر:

اگر دوست دارید از LibreOffice “همان‌طور که هست” استفاده کنید ، فقط صفحه را رد کنید و به طور پیش فرض انتخاب کنید. در غیر این صورت، از انواع UI می توانید استفاده کنید (هرکدام با یک صفحه به شما نمایش داده می شوند) برای یافتن چیدمانی که برای شما مناسب است.

انتخابگر UI جدید در گنو/لینوکس، macOS و ویندوز نشان داده می شود. انواع مختلف UI را می توان در قسمت‌های مختلف مجموعه استفاده کرد، به عنوان مثال، می توانید از رابط کاربر جدول دار در Writer استفاده کنید، یک نوار ابزار واحد در Impress و غیره. LibreOffice Writer دارای چندین تغییر قابل توجه است، از جمله سریع‌تر یافتن / جایگزینی. یک بازرس سبک جدید برای دیدن مقادیر پاراگراف ها و تنظیمات کاراکتر. گزینه ای برای تنظیم لنگر پیش فرض برای تصاویر؛ و تشخیص بهتر یونی کد در اسناد و در این نسخه سازگاری بهتری با اسناد DOCX نیز وجود دارد، از جمله بهبود فیلتر import و export .docx و پشتیبانی از فرمول های جدول، ردیابی تغییر در جداول شناور.

ویرایشگر همچنین می تواند “فاصله زیر پاراگراف آخرین سرصفحه را حفظ کند” – یعنی دیگر همه قسمت ها رو پوشش می دهد.

LibreOffice Impress “قابلیت های انیمیشن مبتنی بر فیزیک” جدید و ایستگاه از پیش تنظیم شده انیمیشن جدید را برای همراهی با ارائه دهنده و در طول نمایش اسلایدهای فعال دکمه های “مکث / از سرگیری” و “Exit” را به صفحه ارائه دهنده می افزاید. همچنین می توانید انیمیشن را برای چند شی همزمان تغییر دهید و “سایه های تاریک و ملایم” را به اشیا اضافه کنید.

سایر قسمت های مجموعه نیز تغییراتی ناچیز دارند، از جمله LibreOffice Draw ، که اکنون به شما امکان می دهد امضاهای قابل مشاهده را به پرونده های PDF اضافه کنید و LibreOffice Calc که دارای افزایش عمده سرعت در هنگام استفاده از فیلتر خودکار و یافتن / جایگزینی عملکردها است.

اگر به دنبال اطلاعات بیشتر هستید می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

یادداشت های انتشار رسمی

در اینجا باید به یک تغییر دیگر اشاره کنیم که یک نام جدید وجود دارد.

علاوه بر تغییرات در ظاهر و گزینه های نسخه جدید، این نسخه از LibreOffice نام جدیدی نیز دارد.

خب، به نوعی، نسخه ای که شما و من استفاده می کنیم اکنون به عنوان نسخه “LibreOffice Community” شناخته می شود.

برچسب “جامعه” به این معنی است که فقط توسط انجمن (یعنی داوطلبان بدون مزد) پشتیبانی می شود. صاحبان مشاغل و کسانی که نیازهای پشتیبانی گسترده تر یا بیشتری دارند ، ترجیح داده می شوند LibreOffice را از شرکای اکوسیستم که نسخه پشتیبانی شده را تهیه می کنند، دریافت کنند. به عنوان مثال ، Collabora Office.

در زیر نام جدید هنوز همان LibreOffice است، با همان ویژگی ها، و پشتیبانی عالی از قالب فایل استاندارد ODF ، و همچنین بهترین قابلیت همکاری با قالب های اسناد اختصاصی (مانند فرم های Microsoft Office) موجود در منبع باز نرم افزار.

دانلود LibreOffice 7.1

LibreOffice 7.1 را دانلود کنید:

می توانید LibreOffice 7.1 را برای گنو/لینوکس ، macOS و ویندوز مستقیماً از وب سایت رسمی پروژه دانلود کنید – اما در صورت استفاده از Linux، روش های دیگری نیز برای دریافت آن وجود دارد.

مانند؟

با استفاده از PPA رسمی LibreOffice می توانید به LibreOffice 7.1 در Ubuntu 18.04 LTS یا بالاتر ارتقا دهید. در حالی که این PPA آخرین نسخه موجود را در حال حاضر ندارد ، اما به زودی در آنجا قرار خواهد گرفت.

ساخت رسمی LibreOffice Flatpak و همچنین یک Snap غیر رسمی LibreOffice در فروشگاه Snap در دسترس است.

یا می توانید کمی صبر کنید تا این نسخه به زودی روی مخازن توزیع شما قرار گرفته و سپس از مخازن اقدام به نصب آن نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.