Mozilla Thunderbird 91 به عنوان یک به روز رسانی بزرگ با ویژگی ها متعدد و پیشرفت های جدید منتشر شد

LinkedIn
Facebook
WhatsApp
Telegram
Twitter
Email
Print
برنامه مدیریت و سرویس گیرنده ایمیل متن باز، رایگان و چند پلتفرمی Mozilla Thunderbird 91 اکنون برای دانلود به عنوان یک به روزرسانی بزرگ در دسترس است که ویژگی ها و پیشرفت های جدید بی شماری را به ارمغان می آورد.

Thunderbird 91 کمی بیشتر از یک سال پس از سری Thunderbird 78 می آید و جادوگر تنظیم حساب را با پشتیبانی از راه اندازی امضا رمزگذاری و تقویم CalDAV، رابط کاربری جدید برای افزودن پیوست ها، قابلیت تغییر ترتیب حساب ها در رابط کاربری و امکان هدایت مجدد ایمیل ها را به ارمغان آورده است.

این نسخه جدید Thunderbird همچنین به شما امکان می دهد ایمیل های خود را برای گیرندگان BCC رمزگذاری کنید، اگرچه در لیست کلیدها نشان داده می شوند. در رابط کاربری جدید برای افزودن پیوست ها، گزینه ای برای نمایش ردیف های خالی CC/BCC در پنجره نوشتن و میانبرهای صفحه کلید جدید برای حرکت به زمینه های CC/BCC وجود دارد که ایجاد ایمیل را آسان تر می کند.

نمایشگر PDF.js اکنون به طور پیش فرض موجود است و Thunderbird اکنون به صورت پیش فرض در حالت چند فرایند (e10s) عمل می کند. علاوه بر این، پشتیبانی اولیه از سرورهای ماتریکس در کامپونت Chat وجود دارد و کامپونت Tasks اکنون از undo و redo برای ایجاد یا حذف رویداد پشتیبانی می کند.

یک منوی جدید در پنجره نوشتن ایمیل پیاده سازی شده است تا به شما اجازه دهد لیست گیرندگان ایمیل را گسترش دهید، اکنون هنگامی که سعی کنید به آدرس ایمیل منسوخ شده پاسخ دهید و یا هنگامی که تعداد گیرندگان عمومی یک پیام بیش از مقدار مجاز باشد، یک پنجره هشدار ظاهر می شود.

و دو پنجره بازدارنده هشدار دهنده برای اطلاع رسانی به کاربران هنگامی که گیرندگان عمومی یک ایمیل بیش از حد مجاز ، و همچنین زمانی که ارسال پاسخ به آدرس ایمیل غیر موجود

کامپونت تقویم بهبودهای زیادی را دریافت کرده است، مانند تنظیمات هر تقویم و اعلان های جهانی، پشتیبانی از باز کردن پرونده های تقویم .ics با دوبار کلیک ماوس، تشخیص خودکار تقویم های راه دور، قابلیت فیلتر و مرتب سازی موارد وارد شده در import گفتگو، و یک گزینه جدید “ویرایش” در منوی زمینه رویداد.

علاوه بر این، تقویم در حال حاضر به صورت پیش فرض در تقویم CalDAV است اگر توسط سرور پشتیبانی شود، به طور خودکار محاوره باز شده را هنگام باز کردن یک رویداد موجود باز می کند و به طور خودکار به سیستم عامل میزبان اطلاع می دهد. این شامل تشخیص خودکار تقویم از راه دور، رسیدگی به فایل های .ics ، ثبت نام به عنوان یک کنترل کننده برای webcal: URL ها و نمایش یک کادر کشویی دسته بندی colour-coded هنگام ایجاد رویدادهای جدید است.

در میان سایر تغییرات قابل توجه، Thunderbird 91 همچنین از زبان لتونی، از نویسه های غیر ASCII در آدرس گیرندگان، از پین کردن نماهای پوشه به پنجره پوشه، استفاده سریع از نمای چند پیام (خلاصه موضوع) و همچنین از دستگاه های Apple M1 پشتیبانی می کند.

همچنین اکنون می توانید یک ایمیل ذخیره شده را در پنجره نوشتن برای ویرایش باز کنید و Thunderbird اکنون به طور خودکار آدرس بوک های CardDAV را در اطلاعات ارائه شده کاربر تشخیص می دهد. در این نسخه دسترسی به مخاطبین Outlook نیز پشتیبانی می شود ،اما به طور پیش فرض فعال نیست زیرا ممکن است باعث تاخیر در راه اندازی شود.

Thunderbird 91 همچنین پیشنهاداتی را برای جایگزینی افزونه های متوقف شده یا ناسازگار اضافه می کند، با افزودن مجوزهای دسترسی به تقویم ها و آدرس‌بوک ها بدون نیاز به مجوز مجدد، پشتیبانی از حساب های GMail و طرح رنگ پوشه را برای خوانایی بهتر بهبود بخشیده است.

آخرین و مهمترین ویژگی این است که نسخه Mozilla Thunderbird 91 سیاست های سازمانی و محاوره ای چاپ را به روز می کند سرور IRC را برای حساب های چت جدید به صورت پیش فرض به Libera Chat تبدیل می کند، پشتیبانی Movemail و ارائه دهنده WeTransfer FileLink را حذف می کند و کنترل های سفارشی سازی رابط کاربری را به منوی View منتقل کرده است.

همچنین شایان ذکر است که “Master Password” به “Primary Password” و “Options” به “Preferences” و “Add-ons” به “Add-ons and Themes” تغییر نام داده است. البته، بسیاری تغییرات کوچک دیگر و رفع اشکالات متعدد وجود دارد که می توانید در یادداشت های انتشار کامل مطالعه کنید.

Thunderbird 91 به صورت مستقیم از اینجا برای دانلود در دسترس است و شما نمی توانید از سری Thunderbird 78 آن را ارتقاء دهید. همچنین برای کاربران گنو/لینوکس در هفته های آینده، Thunderbird 91 آماده و به مخازن پایدار توزیع های محبوب آن ها قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.