Pop! _OS Linux 21.04 با دسک تاپ COSMIC، براساس اوبونتو ۲۱.۰۴ منتشر شد

LinkedIn
Facebook
WhatsApp
Telegram
Twitter
Email
Print
System76 امروز انتشار توزیع Pop! _OS Linux 21.04 را با ویژگی جدید دسکتاپ COSMIC اعلام کرد.

Pop! _OS Linux 21.04 اولین نسخه از توزیع System76 است که از محیط دسک تاپ GNOME استفاده نمی کند و با یک محیط دسک تاپ GNOME به نام COSMIC (Computer Operating System Main Interface Components) عرضه می شود.

از نکات برجسته دسک تاپ COSMIC می توان به یک داک کاملاً قابل تنظیم، تقسیم فعالیت اجمالی به نمای فضاها و برنامه ها، قابلیت باز کردن لانچر با کلید Super و همچنین حرکات مختلف تاچ‌پد اشاره کرد. البته ، جزئیات بسیار کمی در مورد COSMIC وجود دارد ، بنابراین فیلم زیر را ببینید تا در عمل مشاهده کنید.

System76 Pop!_OS 21.04 – COSMIC Workflow and Customization Tutorial

System76 گفت: تغییر به سمت COSMIC در Pop! _OS 21.04 نتیجه سالها تحقیق و بازخورد کاربر است.”ما راه اندازی و جابجایی بین برنامه ها را ساده کرده ایم و ضمن معرفی گزینه های متعدد برای تنظیم دسک تاپ با سلیقه شخصی، رابط کاربری را ساده تر و راحتر می کنیم.”

بدون شک، جذابیت اصلی نسخه Pop! _OS Linux 21.04 دسک تاپ COSMIC است، این توزیع همچنین با دکمه های اختیاری به حداقل رساندن و به حداکثر رساندن پنجره ها، امکان مرتب سازی بر اساس tiled با استفاده از موس، توانایی ارتقا پارتیشن بازیابی، یک ویژگی جستجوی بهتر و یک سیستم پلاگین برای راه انداز که به شما امکان می دهد پلاگین های خود را ایجاد کنید امکان بیشتری را به شما می دهد.

البته ، Pop! _OS Linux 21.04 همچنین شامل تمام اجزای به روز شده و یک هسته جدیدتر (Linux 5.11) از نسخه والد خود یعنی اوبونتو ۲۱.۰۴ (Hirsute Hippo) است. می توانید همین حالا آن را برای سیستم های Intel یا AMD / NVIDIA با استفاده از لینک های دانلود مستقیم زیر یا از وب سایت رسمی دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.