KDE Plasma Mobile Gear 22.04 با امکانات فراوان برای کاربران تلفن گنو/لینوکس منتشر شد

LinkedIn
Facebook
WhatsApp
Telegram
Twitter
Email
Print

پروژه KDE امروز Plasma Mobile Gear 22.04 را به عنوان آخرین نسخه این مجموعه نرم افزاری برای محیط دسکتاپ Plasma Mobile برای دستگاه های تلفن همراه مبتنی بر گنو/لینوکس منتشر کرد.

Plasma Mobile Gear 22.04 با ایده های بسیار خوبی برای کاربران موبایل لینوکس ارائه شده است، که با بهبودهای زیادی در Shell شروع می شود، از جمله توانایی تعویض صفحه اصلی، که راه را برای پشتیبانی از صفحه اصلی شخص ثالث در فروشگاه KDE هموار می کند.

همچنین یک انیمیشن grow/shrink برای صفحه اصلی ارائه شده است که باعث شده واکنش‌پذیرتر و تعامل کاربر با آیکون‌های برنامه نسبت به قبل بیشتر شود و همچنین متن پررنگ شده است که باعث خوانایی بیشتر شده است. از سوی دیگر، Task Switcher یک ویژگی جدید دریافت کرد که به کاربران اجازه می دهد وظایف را به جای حروف الفبا بر اساس «زمانی که باز می شوند» مرتب کنند.

علاوه بر این، هنگامی که صفحه کلید باز است، پانل ناوبری مات می شود، action drawer اکنون می تواند از صفحه قفل با مجوزهای محدود باز شود و اکنون می توان تنظیمات سریع را در ماژول تنظیمات “شل” مرتب کرد. علاوه بر این، پخش کننده رسانه برای پشتیبانی از استریم های همزمان به روز شد.

همچنین در Plasma Mobile Gear 22.04 برنامه تنظیمات با ماژول تنظیمات شبکه های سلولی بازطراحی شده و صفحه APN به روز شده، برنامه Plasma Dialer با پشتیبانی از دیمون callaudiod از پروژه Mobian و همچنین برنامه ساعت با پشتیبانی از پس زمینه Flatpak، پورتال هایی برای راه اندازی دیمون در جعبه شنی بهبود یافته است.

کلاینت Tokodon Mastodon نیز در این نسخه با یک نمایشگر پروفایل کاربری بازطراحی و به روز شده است که اکنون تمام اطلاعات موجود از حساب Mastodon شما را به همراه توانایی تعامل (دنبال کردن، مسدود کردن و بی صدا کردن) با سایر حساب های Mastodon نمایش می دهد.

برنامه جدید Calendar اکنون بخشی از مجموعه نرم افزار Plasma Mobile Gear است زیرا روی دستگاه های تلفن همراه نیز کار می کند (هفته گذشته به مجموعه نرم افزار KDE Gear 22.04 برای دسکتاپ Plasma اضافه شد).

در میان دیگر پیشرفت‌ها، Plasma Mobile Gear 22.04 برنامه مشتری Nextcloud Talk را بهبود بخشیده است، اما هنوز این محصول برای استفاده توصیه نمی‌شود، بهبودهای مختلف رابط کاربری را به نوار ابزار هدر و ناوبری برنامه اضافه می‌کند، طرح‌بندی «افزودن پیوست» را بهبود می‌بخشد، گزینه‌های تنظیم اعلان را اضافه می‌کند. نمایش یا پنهان کردن محتوای فرستنده و پیام در صفحه قفل، پشتیبانی برای انتخاب شماره تلفن برای مخاطبینی که چندین شماره متصل دارند، و پشتیبانی از پیوندهای قابل کلیک در پیام‌ها را اضافه می‌کند.

برای جزئیات بیشتر (همراه با تصاویر)، صفحه اعلام انتشار را بررسی کنید. در همین حال، اگر دستگاه تلفن همراهی دارید که از محیط دسکتاپ پلاسما موبایل استفاده می کند، به پنل به روز رسانی بسته های جدید Plasma Mobile Gear 22.04 توجه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.