ورود / عضویت

KDE Plasma 5.22.2 با پشتیبانی بهتر از Flatpak و Wayland منتشر شد

LinkedIn
Facebook
WhatsApp
Telegram
Twitter
Email
Print

پروژه KDE امروز KDE Plasma 5.22.2 را به عنوان دومین نسخه منتشر شده برای آخرین سری KDE Plasma 5.22 دسک تاپ برای رفع اشکالات بیشتر، پایداری و بهبود ویژگی های موجود منتشر کرد.

تنها یک هفته پس از KDE Plasma 5.22.1، نسخه KDE Plasma 5.22.2 منتشر می شود تا مشکل نامرئی شدن نشانگر ماوس در محیط Plasma Wayland که برای مدت زمان کوتاهی پس از بازگشت از خواب اتفاق می افتد را رفع کند.

همچنین با پرداختن به رگرسیونی که مدیر بسته گرافیکی را مجاب می کند همیشه در مورد به روزرسانی های برنامه Flatpak حتی درصورت فعال نبودن برنامه، به کاربر اطلاع دهد.

علاوه بر این، KDE Plasma 5.22.2 با بهبود Plasma session سعی کرده است تا مسئله ای که هنگام راه اندازی مجدد جلسه باعث می شد تا مشکلاتی برای میانبرهای مختلف صفحه کلید ایجاد شود رفع شود.

در سری دوم محیط دسکتاپ KDE Plasma 5.22 شاهد تغییرات ظاهری نیز هستیم، که باعث بهبود افکت “Dialog Parent” می شود که پنجره های behind dialogs را کم می کند تا هنگام بسته شدن dialog دیگر شاهد لرزیدن آن ها نباشیم و همچنین قرار گرفتن برچسب متن بر روی “صفحه System Settings Virtual Desktops”.

به غیر از این، این نسخه نیز خطای کپی پیست را برطرف می کند، سیستم اعلان ها را بهبود می بخشد و چندین مسئله دیگر را برطرف می کند. برای جزئیات بیشتر در مورد ۱۸ تغییر موجود در این به روزرسانی، تغییرات کامل را مطالعه نمایید.

به روزرسانی KDE Plasma 5.22.2 به زودی به مخازن نرم افزاری پایدار توزیع های مختلف انتشار از جمله openSUSE Tumbleweed، KDE neon، Arch Linux و سایر موارد وارد می شود. اگر از دسک تاپ KDE Plasma 5.22 استفاده می کنید، مطمئن شوید که برای داشتن یک تجربه پایدار، در اسرع وقت به این نسخه به روز می شوید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.