Inkscape 1.2 با پشتیبانی از اسناد چند صفحه ای، بهبودهای متعدد منتشر شد

LinkedIn
Facebook
WhatsApp
Telegram
Twitter
Email
Print
Inkscape 1.2 امروز به‌عنوان آخرین به‌روزرسانی برای این ویرایشگر متن‌باز، رایگان و چند پلتفرمی SVG (گرافیک برداری مقیاس‌پذیر) برای سیستم‌های گنو/لینوکس، macOS و ویندوز منتشر شد که پیشرفت‌ها و ویژگی‌های جدید متعددی را به همراه دارد.

تقریباً یک سال پس از Inkscape 1.1، نسخه Inkscape 1.2 ارائه شده است تا ابزار صفحه جدیدی را معرفی کند که از چندین صفحه در اسناد Inkscape پشتیبانی می کند. برای دسترسی به ابزار صفحه جدید، روی پایین ترین دکمه در نوار ابزار کلیک کنید. این ابزار همچنین به شما امکان می دهد اسناد PDF چند صفحه ای را وارد و صادر کنید.

همچنین در Inkscape 1.2 یک «Tiling» Live Path Effect (LPE) است که امکان کاشی کاری تعاملی، امکان وارد کردن تصاویر SVG از Open Clipart، Wikimedia Commons و دیگر منابع آنلاین، ترازبندی روی بوم و همچنین توانایی ویرایش نشانگرها و الگوهای خط تیره را فراهم می کند.

علاوه بر این، Inkscape 1.2 مبدا شی قابل انتخاب را برای مقیاس بندی و جابجایی عددی معرفی می کند، دیالوگ های “لایه ها” و “اشیاء” را در یک دیالوگ جدید ادغام می کند، همه گزینه های تراز را در یک دیالوگ منتقل می کند، و دیالوگ “Export” را با قابلیت انتخاب مجدد طراحی می کند. اشیاء، لایه ها یا صفحات، پیش نمایش، و پشتیبانی برای خروجی فرمت های فایل های مختلف را ارائه می دهد.

در میان سایر تغییرات قابل توجه، Inkscape اکنون از ویرایش گرادیان در دیالوگ Fill and Stroke و همچنین gradient dithering پشتیبانی می کند که برای خروجی تصاویر شطرنجی و برای نمایش گرادیان ها روی بوم استفاده می شود.

ابزار متن در این نسخه به روز شده است تا از متن روان در اطراف اشکال، و همچنین padding متن پشتیبانی کند. همچنین ویرایشگر فونت SVG به روز شده است، که گردش کار ویرایشگر فونت آن اکنون پیش نمایش های بهتر، عملکرد بهبود یافته و درجه سازماندهی بالاتری را ارائه می دهد.

و آخرین ویژگی که کم اهمیت هم نمی باشد، Inkscape 1.2 عملکردی را معرفی می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد یک شی مسیر متشکل از چندین مسیر فرعی را به مجموعه‌ای از اشیاء مسیر که به یکدیگر تعلق دارند، جدا کنند، گزینه‌های سفارشی‌سازی جدید زیادی را اضافه کند، رابط کاربری را بیشتر بهبود بخشد، و باگ‌ها و مشکلات متعدد را برای افزایش عملکرد برنامه snappier برطرف کند. برای جزئیات بیشتر، یادداشت های انتشار کامل را بررسی کنید.

می‌توانید Inkscape 1.2 را هم‌اکنون از وب‌سایت رسمی به‌عنوان یک فایل باینری AppImage دانلود کنید که می‌توانید تقریباً بر روی هر توزیع گنو/لینوکس آن را نصب و اجرا کنید (فقط به فایل پس از دانلود قابلیت اجرایی دهید).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.