Firewalld برنامه مدیریت فایروال لینوکس برای انتشار اصلی نسخه ۱.۰ آماده می شود

LinkedIn
Facebook
WhatsApp
Telegram
Twitter
Email
Print

ابزار مدیریت فایروال Firewalld برای لینوکس که در اطراف Netfilter / Nftables ساخته شده است، در حال آماده سازی برای انتشار نسخه ۱.۰ است که مدتها منتظر آن هستیم.

Firewalld برای مدیریت تنظیمات فایروال شبکه در لینوکس به مدت یک دهه در حال توسعه است و توسط Fedora / CentOS / RHEL ، openSUSE / SUSE و توزیع های مختلف لینوکس برای مدیریت فایروال استفاده می شود. این پروژه با هدایت Red Hat طی سالهای گذشته شاهد انتشار نسخه های ۰.x.x بسیاری بوده است، در حالی که اکنون برای انتشار Firewalld 1.0.0 آماده می شوند.

با رفتن به سمت Firewalld 1.0، تغییرات گوناگونی ایجاد می شود. از جمله تغییراتی که با Firewalld 1.0 ایجاد می شود، حذف پشتیبانی از Python 2، کاهش تعداد وابستگی های مورد نیاز، پشتیبانی از intra-zone forwarding به طور پیش فرض، قوانین NAT به خانواده iNet منتقل خواهد شد، هدف پیش فرض اکنون شبیه رد کردن است، Drop کردن tftp-client را رها می کند، بی اعتبار کردن IPTables back-end ، بی اعتبار کردن رابط کاربری مستقیم و تعدادی از تغییرات فنی دیگر.

علاقه مندان می تواند در مورد تغییرات آینده Firewalld 1.0 از طریق این وبلاگ Firewalld.org اطلاعات بیشتری کسب کنند.

سرپرست سیستم می تواند در مورد تغییرات آینده Firewalld 1.0 از طریق یک پست وبلاگ جدید در Firewalld.org اطلاعات بیشتری کسب کند.

Firewalld 1.0 Alpha از اواخر ماه مه (اوایل خرداد) در دسترس است در حالی که نسخه پایدار باید در اواخر سال میلادی منتشر شود، زیرا Fedora 35 به دنبال استفاده از نسخه v1.0 است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.