۳۱مین سال تولد لینوکس، مبارک!

LinkedIn
Facebook
WhatsApp
Telegram
Twitter
Email
Print
امروز، ۲۵ آگوست یعنی روزی که کرنلی به نام لینوکس متولد شد، بزرگترین پروژه مبنع باز و آزاد، لطفاً با من همراه شوید تا جشن ۳۱ سالگی لینوکس را با هم جشن بگیریم!

در ۲۵ آگوست ۱۹۹۱ بود که لینوس بندیکت توروالدز دانشجوی ۲۱ ساله فنلاندی اعلامیه معروف خود را در گروه خبری comp.os.minix اعلام کرد که در حال کار بر روی یک سیستم عامل رایگان برای سیستم های ۳۸۶(۴۸۶) AT است. فقط به عنوان یک “سرگرمی”.

سلام به همه کسانی که از Minix استفاده می کنند –
من در حال کار بر روی یک سیستم عامل (رایگان) هستم برای سیستم های AT 386 (486). (فقط به عنوان یک سرگرمی و مانند پروژه gnu بزرگ و حرفه ای نخواهد بود). این پروژه از آوریل شروع شده است و در حال آماده شدن است. من می‌خواهم بازخورد کاربران مینیکس را، از هر آنچه در مورد آن می پسندند یا نمی پسندند، داشته باشم، زیرا سیستم عامل من تا حدودی به آن شباهت دارد (همان طراحی فایل سیستم (به دلایل علمی) و چیز های دیگر.
من در حال حاضر bash (1.08) و gcc (1.40) را پورت کرده‌ام و به نظر می‌رسد همه چیز خوب کار می‌کند. این نشان دهنده این است که ظرف چند ماه آینده به یک دستاورد عملی خواهم رسید و می‌خواهم بدانم اکثر مردم چه ویژگی‌هایی را می‌خواهند. هر پیشنهادی پذیرفته می شود، اما من قول نمی دهم که آنها را اجرا کنم ?
لینوس
PS. بله – فاقد هرگونه کد مینیکس است و fs چند رشته ای دارد. این قابل حمل نیست (از ۳۸۶ task switching و غیره استفاده می کند) و احتمالاً هرگز از چیزی غیر از هارددیسک AT پشتیبانی نخواهد کرد، زیرا این تنها چیزی است که من دارم :-(.

لینوس توروالدز

لینوس توروالدز شاید هرگز در خوابم هم نمی‌دید یک پروژه به به اصطلاح «سرگرمی» به چیزی که امروز ما آن را می شناسیم تبدیل شود و اساساً در همه جا وجود داشته باشد، از رایانه ها تا تلفن‌های هوشمند اندروید، روترهای Wi-Fi، دستیارهای هوشمند، یخچال‌های هوشمند گرفته تا تلویزیون‌های صفحه بزرگ، ماهواره‌ها، و هواپیماهاو …

حتی اگر فکر می کنید از آن استفاده نمی کنید، سخت در اشتباه هستید، باور کنید! کل اینترنت، ۵۰۰ ابرکامپیوتر برتر جهان، وال استریت و حتی ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) از لینوکس استفاده می کنند.

من شخصاً از عبارت “این سال لینوکس است” خوشم نمی آید، زیرا لینوکس ۳۱ سال است که در زندگی ما حضور داشته و همیشه برای من سال لینوکس بوده است. من بیش از ۲۲ سال است که از لینوکس لذت می برم و هنوز هم اولین نصب لینوکس و استفاده خودم رو به یاد میارم و چقدر برای من لذت بخش بوده با تمام سختی هایی که از روز اول حتی برای نصب داشته ام.

بدون مقدمه، ۳۱مین سال تولد لینوکس مبارک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.