ورود / عضویت

VirtualBox 6.1.36 با پشتیبانی از Linux Kernel 5.19 و رفع بسیاری از مشکلات کاربران گنو/لینوکس منتشر شد

LinkedIn
Facebook
WhatsApp
Telegram
Twitter
Email
Print
اوراکل امروز VirtualBox 6.1.36 را به عنوان آخرین نسخه پایدار نرم افزار مجازی سازی متن باز، کراس پلتفرم و رایگان خود برای پلتفرم های گنو/لینوکس، macOS و ویندوز منتشر کرد.

حدود چهار ماه پس از VirtualBox 6.1.34، نسخه VirtualBox 6.1.36 برای معرفی پشتیبانی اولیه از سری کرنل لینوکس ۵.۱۸ و همچنین برای هسته آتی لینوکس ۵.۱۹ ارائه شده است. این بدان معناست که اکنون می‌توانید توزیع‌های گنو/لینوکس را با هسته‌های لینوکس ۵.۱۸ یا ۵.۱۹ بر روی یک ماشین مجازی نصب کنید یا VirtualBox را روی توزیع های گنو/لینوکس که دارای این نسخه از هسته های کرنل لینوکس هستند نصب نمایید.

در VirtualBox 6.1.36 موارد بسیار خوبی برای کاربران گنو/لینوکس مشاهده می شود، مانند پشتیبانی اولیه از سیستم عامل آینده Red Hat Enterprise Linux 9.1، پشتیبانی اولیه از Python 3.10، پشتیبانی بهتر از هسته های لینوکس ساخته شده با استفاده از کامپایلر Clang، و پشتیبانی از تنظیم صفحه اصلی از طریق VBoxManage.

علاوه بر این، کاربران گنو/لینوکس اکنون می‌توانند پوشه‌های اشتراک‌گذاری شده را در صورتی که به‌عنوان یک symlink در سیستم عامل میزبان نمایش داده شود، نصب کنند. نسخه جدید VirtualBox همچنین با جلوگیری از بازسازی ماژول‌های هسته در صورت عدم نیاز، زمان بوت شدن virtual guests را بهبود می‌بخشد.

همچنین، VirtualBox 6.1.36 چندین مشکل را در افزونه‌های مهمان لینوکس برطرف می‌کند، از جمله مدیریت چند صفحه در پیکربندی گرافیکی VBoxVGA و VBoxSVGA، نشت منابع X11 که هنگام تغییر اندازه صفحه‌های مهمان رخ می‌دهد، نشت توصیف‌گر فایل که هنگام شروع فرآیند با استفاده از مهمان رخ می‌دهد. کنترل، و همچنین فرآیندهای اجرای کنترل مهمان به عنوان روت.

در میان تغییرات قابل توجه دیگر، VirtualBox 6.1.36 یک خرابی احتمالی هسته مهمان لینوکس را که ممکن است هنگام پیکربندی Speculative Store Bypass برای یک VC VM منفرد رخ دهد، رفع می کند، اشکالی را که بر تعامل ماوس با انتخابگر فایل بومی در محیط دسکتاپ KDE Plasma در فضای ذخیره سازی تأثیر می گذارد، رفع می کند. صفحه تنظیمات ماشین مجازی، بهبود ضبط، و مشکلی که باعث می شد ماشین مجازی اجرا نشود به دلیل دستگاه های ذخیره سازی USB مجازی یا درایوهای DVD مجازی USB که اضافه شده اند را برطرف می کند.

برای جزئیات بیشتر در مورد تغییرات موجود در VirtualBox 6.1.36 به وب سایت رسمی آن مراجعه نمایید.

همچنین برای نصب این نسخه می توانید به صفحه دانلود سایت رسمی VirtualBox مراجعه و پکیج مناسب توزیع گنو/لینوکس خود را دانلود و نصب نمایید.

دانلود VirtualBox 6.1.36 ویندوز

دانلود VirtualBox 6.1.36 OS X

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.