Nitrux 1.5 یکی از اولین توزیع های گنو/لینوکس با پشتیبانی از هسته لینوکس ۵.۱۳ و KDE Plasma 5.22

LinkedIn
Facebook
WhatsApp
Telegram
Twitter
Email
Print
Uri Herrera امروز در دسترس بودن عمومی Nitrux 1.5 را به عنوان جدیدترین و بهترین انتشار این توزیع GNU / Linux مبتنی بر Debian و KDE Plasma-oriented برای علاقه‌مندان به این توزیع را اعلام کرد.

چرخه انتشار ماهانه ادامه دارد و Nitrux 1.5 به عنوان یکی از اولین توزیع های گنو / لینوکس (در لحظه نوشتن این خبر) که سری هسته های لینوکس ۵.۱۳ را به تازگی منتشر شده در مخزن نرم افزار خود جای داده است. باید اعتراف کنم، تیم توسعه دهنده Nitrux برای جمع آوری و بسته بندی هسته جدید، که بسیاری از ویژگی های جالب را به ارمغان می آورد، بسیار سریع عمل کرده است.

البته، Nitrux به طور پیش فرض از یک هسته LTS (پشتیبانی طولانی مدت) استفاده می کند، بنابراین این نسخه با هسته لینوکس ۵.۴.۱۲۸ LTS از قبل نصب و منتشر شده است. اگر پس از نصب، می خواهید به هسته جدیدتری مانند هسته لینوکس ۵.۱۰ LTS یا هسته لینوکس ۵.۱۳ ارتقا پیدا کنید، می توانید آنها را از طریق repos با استفاده از دستورات زیر نصب کنید.

sudo apt install linux-image-mainline-lts (for Linux kernel 5.10 LTS)
sudo apt install linux-image-mainline-current (for Linux kernel 5.13)

نسخه Nitrux 1.5 همچنین دارای یک محیط دسکتاپ به روز، یعنی جدیدترین و بهترین KDE Plasma 5.22 است. نسخه دوم به صورت پیش فرض همراه با مجموعه های نرم افزاری KDE Gear 21.04.2 و KDE Frameworks 5.83 ارائه شده است.

از دیگر تغییرات این نسخه Nitrux، می توان به چیدمان به روز شده Latte Dock برای استفاده از ویژگی Floating Dock، ده تصویر زمینه جدید، دو وسیله مجازی برای کسانی که می خواهند از Nitrux در یک ماشین مجازی استفاده کنند و برنامه های به روز شده از جمله Firefox 89.0.2 ، LibreOffice 7.1.4 ، Heroic Games 1.7.2 و Pacstall 1.4 اشاره کرد.

اگر می خواهید Nitrux را امتحان کنید، می توانید جدیدترین نسخه را همین حالا از وب سایت رسمی یا با کلیک بر روی لینک دانلود مستقیم زیر دانلود کنید. کاربران موجود برای دریافت نسخه های جدید نرم افزار فقط باید نصب خود را به روز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.