لینوکس ۵.۱۳ با قابلیت پشتیبانی از Apple M1 Bringup, Landlock, FreeSync HDMI و موارد بیشتر منتشر شد.

LinkedIn
Facebook
WhatsApp
Telegram
Twitter
Email
Print

لینوس توروالدز هسته لینوکس ۵.۱۳ را به عنوان نسخه پایدار منتشر کرده است.

Linux 5.13 فقط برچسب گذاری شده و آماده استفاده است. هسته با نام رمز جدید “Opossums on Parade” در هفته گذشته در جای خود قرار گرفته است.

لینوکس ۵.۱۳ پشتیبانی اولیه اما هنوز زودهنگامی را از Apple M1 با پشتیبانی اساسی ارائه می دهد اما هنوز مشکلات گرافیک تسریع نشده و موارد بیشتری برای پیشرفت وجود دارد. همچنین ویژگی های امنیتی جدید لینوکس ۵.۱۳ مانند Landlock LSM ، پشتیبانی از Clang CFI و جابجایی اختیاری kernel stack در هر system call وجود دارد.

همچنین این چرخه برای AMD در مورد پشتیبانی FreeSync HDMI، معرفی اولیه Aldebaran و موارد دیگر جالب است. اینتل کار بیشتری روی Alder Lake، یک درایور خنک کننده جدید، و گرافیک گسسته تر دارد. همچنین تغییرات دیگری نیز در مورد Linux 5.13 وجود دارد:

برای خواندن ویژگی های خاص Linux 5.13 یا مرور کامل ویژگی های Linux 5.13 به لینک مطالب مراجعه نمایید.

اکنون کرنل به چرخه لینوکس ۵.۱۴ منتقل شده است و در حال حاضر ویژگی های بسیاری وجود دارد که می توانید با Linux 5.14 منتظر آن باشید.
به روزرسانی: لینوس توروالدز اکنون اعلامیه ۵.۱۳ خود را ارسال کرده است:

البته اگر هفته گذشته به نظر می آمد که این نسخه خیلی هم بزرگ نباشد، اما در مجموع این هفته مشخص شد که لینوکس ۵.۱۳ خیلی بزرگ است. در واقع، این یکی از بزرگترین نسخه های x.5 با بیش از ۱۶ هزار تعهد است و بیش از ۲ هزار توسعه دهنده (اگر تعداد ادغام ها را حساب کنید بیش از ۱۷ هزار می باشد).

اما بازم این یک نسخه “بزرگ ” به حساب می آید، نه نسخه خاصی که غیر معمول باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.