digiKam 7.3 برنامه مدیریت عکس منبع باز منتشر شده با پشتیبانی ExifTool و موارد بیشتر

اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در print
Print
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

digiKam 7.3 امروز به عنوان آخرین و بهترین نسخه از این برنامه مدیریت عکس حرفه ای منبع باز برای سیستم عامل های گنو / لینوکس ، macOS و ویندوز به طور رسمی منتشر شده است.

نسخه digiKam 7.3 که حدود سه ماه پس از digiKam 7.2 می آید، برای معرفی پشتیبانی رسمی از ابزار معروف ExifTool برای مدیریت فراداده های پرونده به جای Exiv2، ارائه شده است. digiKam اکنون از یک مشاهدهگر فراداده ExifTool در نوار کناری فراداده برخوردار است که از هرجای برنامه قابل دسترسی است.

“نمای دقیقاً مانند نسخه Exiv2، از جمله فیلتر ورودی های فراداده ، کار می کند. ExifTool از بزرگترین لیست قالب های فایل نسبت به Exiv2 پشتیبانی می کند. “

devs

ویژگی جدید دیگر در این نسخه افزودن ابزاری جدید است که می تواند برای خروجی گرفتن عکس های شما به سرویس شبکه اجتماعی iNaturalist برای زیست شناسان، دانشمندان محیط زیست و طبیعت شناسان استفاده شود.

digiKam 7.3 همچنین یک مبدل DNG به روز شده برای پشتیبانی بهتر از ویژگی های مدرن در پرونده های اصلی RAW و اهداف منفی دیجیتال (DNG) ، پشتیبانی بهتر از عکس astro-FITS (سیستم انتقال تصویر انعطاف پذیر) و MPO مبتنی بر JPEG (فرمت چند عکس) را اضافه می کند و قالب ها، و نمایش اسلاید و ابزار ارائه را بهبود می بخشد.

برای استفاده از قابلیت های چند هسته ای سخت افزار برای سرعت بخشیدن به جستجوی پایگاه داده، پیشرفت هایی در زمینه یافتن قابلیت تکراری به وجود آمده است. علاوه بر این، این نسخه پشتیبانی از فرمت های تصویر اضافی مانند HEIC و WEBP و همچنین رفع اشکالات متعدد را اضافه می کند.

برای تغییر جزئیات، لطفاً به صفحه اعلامیه انتشار مراجعه کنید. در همین حال، می توانید digiKam 7.3 را همین حالا به عنوان یک AppImage دانلود کنید که تقریباً در هر توزیع گنو/لینوکس بدون نصب چیزی از اینجا قابل استفاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *